Мъри отбелязва 22 точки, докато Нъгетс се състезават от Дончич и Маверикс 130-104
AP News | 2023-12-19 | 06:41:19

ДЕНВЪР (AP) — Джамал Мъри завърши с 22 точки, като 4 за 4 от диапазон от 3 точки, помага на Денвър Нъгетс да надпреварват недостатъчно Далас Маверикс със 130-104 в понеделник вечерта.

Аарън Гордън завърза рекорд за сезона с 21 точки, докато Никола Йокич добави осем точки, девет борби и седем асистенции в мач, в който титулярите на Нъгетс спечелиха четвърта четвърт. Резервната скамейка на Денвър надмина резервите на Маверикс с разлика от 62-34, за да помогне на Нъгетс да се възстановят след домакинска загуба от Оклахома Сити през уикенда.

Водейки със 77-70 с 6:48 оставащи в третия, Нъгетс се отдръпнаха със силата на серия 21-10, за да затворят четвъртината. Мъри помогна за запалването на ключовата серия и имаше 10 точки в периода. Той намира усещането си за стрелба, след като се справяше с контузии на бедрото и глезена през този сезон.

Лука Дончич вкара 22 от своите 38 точки през втората четвърт, за да запази Далас близо. Той имаше и 11 борби. На Маверикс липсваха Кайри Ървинг (пета), Джош Грийн (лакът), Макс Клебер (пръст на крака) и Дерек Лайвли II (глезен).

Тим Хардауей-младши направи две тройки, за да изпревари баща си, Тим Хардауей-старши, за 44-то място в списъка с тройки в кариерата на лигата.

Кентавиус Колдуел-Поуп завърши с девет точки при завръщането си в състава, след като пропусна два мача, докато беше в протокол за сътресение. Той също така помогна за охлаждането на Дончич, който отбеляза 3 от 8 през второто полувреме. Дончич беше 10 от 16 през първото полувреме.

Йокич и Маркиф Морис бяха на пода един срещу друг за първи път след сбиването им на 8 ноември 2021 г. В този мач Морис, който беше с Маями Хийт по това време, удари с лакът Йокич в средната част на половината корт. Йокич отвърна със силен удар отзад с горната част на ръката/рамото, който събори Морис на пода. В крайна сметка Морис изчезна четири месеца поради камшичен удар. Йокич получи наказание за един мач.

Маверикс: Домакин на Лос Анджелис Клипърс в сряда.

Нъгетс: Започнете пътуване с три мача в сряда в Торонто.